O FIRMIE

Informacje o firmie 

Firma Ranoli zajmuje się produkcją Rolet rzymskich, poszyć do parasoli ogrodowych oraz dystrybucją wszelkiego rodzaju przesłon okiennych do wnętrz. Ponadto jesteśmy dystrybutorem włoskich parasoli ogrodowych SCOLARO uznawanych za jedne z najlepszych na świecie.

Dostarczamy Cień w eleganckim stylu, ale może trochę historii :

Firma Ranoli Radosław Pawłowski to mała rodzinna firma z tradycjami sięgającymi 1950 roku kiedy to mój dziadek Władysław Tyksiński prowadziła zakład krawiecki na ul Podcienie 8 w Bielsku Białej i był uznawany za jednego z najlepszych krawców miarowych w Bielsku. Po czasie firmę przeniesiono na ul 11 Listopada 22 gdzie już moja mama Renata Pawłowska prowadziła sklep oraz warsztat krawiecki z szyciem miarowym oraz poprawkami krawieckimi.

W 1992 roku do sprzedaży wprowadziliśmy żaluzje i rolety pochodzące od pierwszego bielskiego producenta żaluzji a w roku 2009 wykorzystując zaplecze i doświadczenie związane z szyciem odzieży, rozpoczęliśmy produkcje rolet rzymskich, gdyż era szycia miarowego odchodziła w zapomnienie. Pierwsze nasze rolety były bez specjalnych mechanizmów tylko z systemem sznurków które pozwalały na swobodne ich podnoszenie natomiast z biegiem czasu i pojawiającą się modą na rolety rzymskie pojawiły się na rynku specjalne mechanizmy, które z powodzeniem stosujemy w naszych projektach. 

Rolety rzymskie szyjemy w tradycyjny sposób nie korzystamy z ułatwień typu materiał z gotowymi tunelami na szprosy czy plastikowe taśmy tunelowe, które często wykorzystywane są w amatorskich produkcjach. Nie idziemy na kompromisy w kwestiach jakości wykonania, roleta rzymska to rękodzieło i sztuka krawiecka w nowoczesnym wydaniu a w połączeniu z nowoczesnym mechanizmem podciągającym daje wiele możliwości w kwestii aranżacji wnętrz i tworzenia niepowtarzalnej atmosfery w Państwa pomieszczeniach. Ponadto produkujemy również poszycia do parasoli ogrodowych.

Od 2017 roku oprócz produkcji rolet rzymskich i sprzedaży wszelkiego rodzaju przesłon okiennych jesteśmy również dystrybutorem Parasoli Ogrodowych włoskiej firmy SCOLARO która już od 1973 roku produkuje uznane za jedne z najlepszych parasoli ogrodowych na świecie. Parasole Scolaro sprzedawane są w ponad 50 krajach i z powodzeniem służą w domowych ogrodach, hotelach i restauracjach. 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU – 605 194 418